A kínai elnök látogatására az APEC (Ázsiai és Óceániai Gazdasági Együttműködés) találkozója keretében került sor, amely körül több botrány is kibontakozott. A Kaliforniába, San Franciscóba szervezett csúcs előtt a város polgármestere, illetve Gavin Newsom, Kalifornia kormányzója gondoskodott róla, hogy az utcákról eltűnjenek a helybelieknek egyébként hatalmas problémát okozó hajléktalanok és illegális utcai árusok. Newsom igyekezett a lépéseket hosszú távú egyeztetések eredményének beállítani, de a kritikusok egyértelműen arra vezetik vissza a „tisztogatást”, hogy befolyásos világvezetők érkeztek a városba.
Képbe hozzuk! A Hetek előfizetői akciójában a 90 nyeremény mellett a fődíj most egy Toyota Aygo X személyautó. Részletek a hetilapban és a hetek.hu/elofizetes oldalon.
Joe Biden és Hszi találkozója egyáltalán nem volt súrlódásoktól mentes. A sajtótájékoztatón az egyik riporter rákérdezett, hogy Biden tartja-e még azt a korábbi véleményét, hogy Hszi diktátor, amire az elnök világosan azt mondta, hogy „igen, mert az is”. Ennek hallatán Anthony Blinken külügyminiszter arca grimaszba rándult, a kijelentés ugyanis még inkább jegelheti az amúgy is fagyos kínai–amerikai kapcsolatot.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »