Most mindenkinek, aki előfizet a Hetek nyomtatott verziójára, online előfizetést is ajándékozunk, amivel már csütörtökönként olvasható a friss újság és a teljes archívum is elérhető! Részletek a Hetekben és a https://www.hetek.hu/elofizetes oldalon.
A saját bevallása szerint is liberális, mindenki jogait és szabadságát támogató J. K. Rowling mondhatni, egyik pillanatról a másikra vált az LMBTQ-közösségek szemében szövetségesből gyűlöletkeltő, intoleráns TERF-fé (trans-exclusionary radical feminist, azaz transzkirekesztő radikális feminista). Pedig „árulása” előtt Rowling maga is rengeteg gesztust tett az LMBTQ-mozgalom felé – nem volt idegen tőle az sem, hogy „utómunkákat” végezzen saját alkotásán (az egyik legnépszerűbb karakteréről, Albus Dumbledore-ról például a könyvsorozat befejezése után „derült ki”, hogy homoszexuális).
De nézzük, mi indította el Rowling „eltörlésének” folyamatát. 2019 decemberében több írásában kiállt a „transzellenes” megjegyzése miatt munkáját elvesztő Maya Forstater mellett, továbbá az eset kapcsán kifejtette véleményét arról is, hogy a nemek valóságosak, és meghatározzák az ember életét. Ez a kijelentése szembehelyezte a transznarratívával, amelynek az egyik legfőbb célja a nemek teljes megszüntetése. Rowling később azt írta a blogján, előre tudta, milyen reakcióra számíthat, ha az álláspontját megosztja, hiszen ekkorra már négy vagy öt kampány zajlott le ellene, de az üzenetet, a témát rendkívül fontosnak tartotta a nők számára.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »