Szeptember 3-án, a US Open 3. körében játszotta 27 éves pályafutása utolsó mérkőzését minden idők talán legjobb női teniszezője, Serena Williams. A már életében legendává vált afroamerikai teniszezőnő könnyeivel küszködött, miközben az Arthur Ashe stadion közel 24 ezer nézője állva tapsolta. 23 egyéni Grand Slam-címmel a háta mögött hagyja ott a sportágat, amivel az örökranglistán a második helyet foglalja el Margaret Court mögött (aki mindössze egy egyéni GS-címmel előzte meg). De nem is feltétlenül a trófeák száma mérvadó: a sportágra gyakorolt óriási hatása egyértelműen a legnagyobbak, a tenisz GOAT-jai (Greatest of All Time) közé emeli Williamst.
Kivételes karrierútja már-már csodaszámba megy: a bűnözésről és szegénységről elhíresült Compton városából indulva küzdötte fel magát a teniszvilág élére nővérével, Venusszal együtt. Serena, ellentmondást nem tűrő játékstílusának és mentális felkészültségének köszönhetően, évekig uralta a sportágat, annak ellenére, hogy számos súlyos sérülés hátráltatta.
Személyének megítélése – mint a legtöbb nagy bajnoké – nem egységes. Sokan illették kritikával amiatt, hogy kivételes genetikája és erős fizikai felépítése miatt ellenfeleinek szinte esélyük sincs kivédhetetlen ütéseivel szemben, emellett a pályán és azon kívül is akadtak olyan megnyilvánulásai, amelyekkel kivívta a közvélemény ellenszenvét. Egy dolog azonban biztos: küzdeni tudásával, kimagasló teljesítményével, és azzal, hogy színes bőrűként sikerült betörnie egy olyan „klubba”, amelybe addig szinte kizárólag gazdag fehér emberek tartozhattak, megkerülhetetlen hatást gyakorolt a teniszre.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »