A könyvedet olvasva eszembe jutott, amit egy gyermekvédelmi jogász mondott nekem, hogy sokkal jobban szeret fiatalkorú bűnelkövetőkkel foglalkozni, mint felnőttekkel. Mert a fiatalok még nagyon fogékonyak a pozitív impulzusokra, és sokkal könnyebben jó útra téríthetők, mint az idősebbek – már ha akad valaki, aki látja bennük ezt a potenciált.
Ez mindig is így volt, a könyvemben idézem Ancsel Éva író-filozófust, aki szerint az igazi pedagógus szemében a gyermek azt a tükörképét látja, akivé ideális esetben válhat. 15 évvel ezelőtt szociálpedagógusként, külsős tanácsadóként dolgoztam egy oktatási intézmény deviáns ifjúsági tagozatán, s az ottani fiatalokat kiképző tisztjeimként is szoktam emlegetni, mivel igazából tőlük tanultam meg azt, hogy mit jelent embereket szelídíteni, támogatni.
Lőwy-Korponay Bereniké (1973) szociálpedagógus, tanácsadó tanár, gyermek- és ifjúságvédelmi szakember, szociológus és magyar szakos tanár. Dolgozik újságíróként, trénerként, életvezetési tanácsadóként, pedagógusként, társadalomkutatóként, írt számos tananyagot, többek közt egy teljes személyiségfejlesztő programot is. Társadalmi szakértőként innovatív programok megvalósulásánál bábáskodott. Férjezett, két gyermeke és két unokája van.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »