Miként arról egy szülő lapunknak beszámolt, csak az óvónőjük Facebook-bejegyzéséből értesült arról, hogy gyermeke csoportját az óvodában jógáztatták. Az óvónő szerint ez nagyon tetszett a gyerekeknek, s a poszthoz be is linkelte azt a zenét, amire a gyerekekkel relaxáltak – egy Shiva istent imádó, „Hari Om Shiva Om” mantrára épülő indiai zeneszámot –, hogy a családok otthon is hallgathassák azt a gyerekekkel. Az óvónő bejegyzését a szülők lájközöne követte.
A 24 fős csoportban az idézett anyuka volt az egyetlen szülő, aki fennakadt a poszton, mivel elkötelezett keresztényként felháborította, hogy csak utólag, a bejegyzésből értesült arról, hogy az önkormányzati óvodában délelőtt jógafoglalkozást tartottak a gyermekeknek, amibe az ő háromévesét is bevonták az ő tudta nélkül. Ezért beírta a poszt alá az óvónőknek: nem járul hozzá ahhoz, hogy gyermeke a jövőben relaxáció, illetve jóga jellegű foglalkozásokon vegyen részt.
Az óvónők erre kioktatták őt, hogy az óvoda „projekt módszerrel” dolgozik, aminek lényege, hogy párhuzamosan zajló, különböző foglalkozások közül a kisgyerekek maguk választhatják ki, melyikben szeretnének részt venni. Nekik pedig nem áll módjukban elküldeni a kicsit, ha az éppenséggel jógázni szeretne. „Ha ez nem fogadható el, akkor olyan óvodát kell keresni, ahol más módszerrel dolgoznak!” – szólt az óvónők konklúziója, akik szerint az érintett szülő kérése már csak amiatt is megvalósíthatatlan, mert „mi lenne, ha mind a 24 szülő előállna ilyen kéréssel?”
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »