Az írás megmarad elnevezésű ünnepi előfizetői akciónkban a nyomtatott és online hetilap előfizetéssel a több mint száz nyeremény mellett EGY VADONATÚJ AUTÓT lehet nyerni. Részletek és a teljes nyereménylista itt: www.hetek.hu/elofizetes
Az utóbbi hetekben meredeken kilőtt az új Covid-fertőzöttek száma globális szinten: amíg december közepén napi 80 új pozitív eset jutott egymillió emberre, jelenleg bőven több mint 200. Az exponenciális emelkedés a Dél-Afrikából indult omikron variáns számlájára írható, amely az eddigi adatok szerint rendkívül gyorsan terjed, ugyanakkor enyhébb tüneteket okoz, mint a korábbi mutánsok. Ez alapján többek között Karikó Katalin, az úgynevezett mRNS-vakcina kifejlesztésével világhírűvé vált magyar kutatóbiológus is felvetette, hogy ha az omikron valóban ragályosabb, de nem okoz súlyos betegséget, akkor az elhozhatja a járvány végét, hiszen elérhető a nyájimmunitás.
Más irányból ráfordulva, de hasonlóan optimistán nyilatkozott újévi beszédében dr. Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) elnöke, aki szerint 2022-re sikerül teljesen megfékezni a koronavírus-járványt. Mint mondta, ma már több eszköz áll rendelkezésre a vírus megfékezéséhez és a halálesetek visszaszorításához. Ahhoz azonban, hogy a járvány véget érjen, arra is szükség van – hangsúlyozta –, hogy megszűnjenek az oltóanyag-elosztásban tapasztalható egyenlőtlenségek. Európában és Amerikában ugyanis a lakosság többsége már kapott legalább egy adag vakcinát, de a WHO kiemelt célkitűzése, hogy 2021 végére minden országban a teljes lakosság 40 százalékát beoltsák, Afrikában teljes kudarcot vallott.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »