„Számos hazai és nemzetközi kutatás bizonyítja, hogy a szerető, támogató családnak, s ezen belül a kiegyensúlyozott párkapcsolatnak komoly egészségvédő hatása van, szorosan összefügg a pozitív életminőséggel és a megküzdési képességgel” – mondta el Pári András, a Kopp Mária Intézet (KINCS) kutatási vezetője azon a konferencián, melyet a Családtudományi Szövetség rendezett nemrégiben a családi élet és a demográfia válságáról.
A szakértő kiemelte, hogy az utóbbi években európai viszonylatban Magyarországon nőtt legnagyobb mértékben a házasodási kedv: a tavaly megkötött 72 ezer frigy a 2010-es érték duplája volt. További pozitív tendencia a válások csökkenése: míg 2010-ben másfél házasságra jutott egy válás, addig 2020-ban már csak 4 házasságra jut egy válóper.
Mindez amiatt is fontos, mert a legjobb testi-lelki egészségnek kimutathatóan a jó házasságban élők örvendenek, másrészt azért, mert a gyermekvállalási kedv még mindig a házasok körében a legnagyobb. „Stabil párkapcsolatban több gyerek születik, ez a házasság” – húzta alá Pári, aki maga is négygyermekes családapa.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »