Az államalapítás idei ünnepe kapcsán a Népszava, majd a Mandiner hasábjain történt öblös hangú kísérlet arra, hogy István királynak a magyar államalapítással kapcsolatos tetteit és egész teljesítményét relativizálják, kétségbe vonják és bizonyíthatatlan, hamis mítosznak állítsák be.
Azoknak a globalista erőknek, melyeknek egyik célja a független európai nemzetállamok felszámolása, majd birodalomba tömörítése, érthető módon nagyon útjában áll I. István életműve. Ő teremtette meg a független magyar államot, amelyet sikeresen védelmezett meg katonailag is a korabeli európai birodalom, a Német-római Császárság alávetési kísérletétől. A keresztény-ellenes globalista erők számára az is nagyon zavaró István személyében, hogy az ő irányításával vette fel a kereszténységet az addig döntően pogány magyar nép.
István király személyének és történelmi teljesítményének elhomályosítására ezúttal is a marxista gondolkodású Berend Nóra történész vállalkozott, aki már évek óta különböző fórumokon igyekszik hangoztatni István királlyal kapcsolatos sajátos nézeteit. A rendszerváltás óta külföldön él, jelenleg a Cambridge Egyetemen tanít. Történeti felfogásában a családi történészi tradíció hűséges továbbvivője. Apja Berend T. Iván marxista gazdaságtörténész – aki a Kádár-rendszer állampártja egyik vezető testületének, az MSZMP Központi Bizottságának volt a tagja, illetve 1985–1990 között a Magyar Tudományos Akadémia elnöki tisztét is betöltötte – sokat tett azért, hogy a magyarországi történetírásban és közgondolkodásban a patrióta és keresztény alapú szemlélet minél inkább visszaszoruljon és a marxista alapozású látásmód itassa át a történelemről való gondolkodást.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »