A miniszterelnök a Modern Városok Program keretében érkezett Szegedre, a 2015 tavaszán indult, megyei jogú városokat érintő körút 20. állomásaként. Hogy a találkozó hangvétele inkább lesz együttműködő, mint konfrontatív, azt az előzetes hírekből is sejteni lehetett. Botka László sokkal intelligensebb politikus annál, hogy házigazdaként „nekiugorjon” a sokmilliárdos fejlesztési csomaggal érkező miniszterelnöknek. És Orbán Viktornak sem volt érdeke „beleszállni” a számos jobboldali városlakó előtt is elismert polgármesterbe – egyébként is úgy tűnik, az országos politikában a kormányfő mostanában több figyelmet szentel a Jobbiknak és Vona Gábornak, mint a választási együttműködés kialakításán bajlódó baloldali pártoknak.
Ami a találkozót illeti, a kétórás megbeszélés utáni sajtótájékoztatón mindkét fél eredményesnek minősítette a tárgyalásokat, amelynek tartalmát az ilyenkor szokásos menetrendnek megfelelően írásos megállapodásban rögzítették. A 10 órára meghirdetett sajtótájékoztató egyébként több mint fél órás késéssel kezdődött, az érdeklődő újságírók addigra teljesen megtöltötték a Városháza rendezvénytermét. Túlzás nélkül állítható: régen látott médiaérdeklődés övezte az eseményt, ahol a helyieken kívül szinte az összes országos médium képviseltette magát. Köszönhetően talán annak is, hogy híre ment: tetszés szerinti témákban lehet kérdéseket intézni a politikusokhoz.
A sajtótájékoztatón Botka László polgármester kiemelte, hogy Szeged az elmúlt évtizedben a békés, dinamikus fejlődéséről volt híres. Az elmúlt hétéves uniós ciklusban egymilliárd euró fejlesztési forrás érkezett a városba, a legtöbb a magyarországi városok között. Mint mondta, jelenleg is 104 fejlesztési projekt zajlik a városban, ezeknek a beruházásoknak a forrása az a 34 milliárd forint, amelyet az Európai Unió már megítélt Szeged számára. A polgármester elmondta: a megbeszélésen további 19 projektről folytatott tárgyalásokat a miniszterelnökkel. Hozzátette, ezek a fejlesztések nem csak Szeged érdekét szolgálják, megvalósulásuk erősíti a régió versenyképességét is.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »