Az elmúlt héten a magyar kormány, pontosabban Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter fél Európának beszólt: nagyköveteket rendelt be, miniszterelnököket cáfolt, sőt, az ENSZ főtitkárát is helyre tette. A heves diplomáciai reakcióknak ezúttal volt is alapja: súlyos hazugságok egész sora hangzott el néhány nap alatt.
A világsajtó egy része hetek óta egyoldalúan számol be a magyarországi helyzetről: amint arról a Hetek is írt, a balliberális orgánumok – leegyszerűsítve – a Magyarországra érkezettekkel részvéttelenül, sőt kegyetlenül bánó hatóságokról tudósítanak, miközben, legalábbis szeptember 15-e előtt, a migránsokat segítő civilek is elismerték: a rendőrség messze az elvárhatónál türelmesebben járt el menekült- és migránsügyben.
Ám a röszkei összecsapás óta a Magyarországgal szembeni vádak komoly világpolitikai tényezők részéről is megfogalmazódtak. A sort az osztrák kancellár, Werner Faymann nyitotta, aki szeptember 12-én „Kvóta nélkül nem megy” című interjújában azt mondta, Orbán Viktor felelőtlenül cselekszik, amikor mindenkit gazdasági menekültnek nyilvánít, és „tudatosan az elrettentés politikáját alkalmazza”, az pedig kontinensünk
Egy századot látott megtörténni
Beszélgetés a 100 éves Bakó Ferenccel »
Ősi ünnep új ruhában: a Valentin-nap másfél évezredes története
A népszerű ünnep a pogány Római Birodalom Lupercaliájára vezethető vissza »
Magyar hősök, zsidó túlélők: drámai holokauszt-történetek
Akik elmondják az elmondhatatlant »