Az őszödi beszéd nyilvánosságra kerülésének hetedik évfordulóján kezdődött meg Bene László volt országos rendőrfőkapitány és Gergényi Péter volt budapesti rendőrfőkapitány, továbbá 12 társuk 2006 őszi fővárosi zavargásokkal összefüggő büntetőpere a Fővárosi Törvényszéken. A bíróság több mint ötven tárgyalási napot tervez és több mint száz tanút kíván meghallgatni, ami egyúttal azt is jelenti, hogy várhatóan a választási kampány hangsúlyos eleme lesz a rendőri vezetők, illetve az akkori kormány felelősségének firtatása.
A 2006 őszén történteket már számos bizottság vizsgálta, és bár ezek többsége nehezen lenne politikailag elfogulatlannak nevezhető, több rendőri hibára és visszaélésre egybehangzóan rámutattak. Természetesen a politikai felelősség kérdése is terítéken van azóta: a 2011-ben született Balsai-jelentés például azt állította, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnökként felbujtója vagy bűnsegédje volt a rendőri túlkapásoknak, sőt, az alkotmánybíróvá avanzsált egykori fideszes képviselő szerint az is elképzelhető, hogy terrorcselekmény történt 2006-ban.
A „szervezett terrorcselekmény” elmélete ezúttal is felmerült, mégpedig a jobboldali HírTv-ben, amely Morvai Krisztina jobbikos EP-képviselőt használta arra, hogy páros lábbal szálljon bele Gyurcsányékba. Ugyanakkor a Fidesz nem lehet teljesen elégedett, hiszen a Balsai-jelentés hiába landolt annak idején az ügyészség asztalán, abból a vád képviselői szemmel láthatólag nem sokat tudtak profitálni. Legalábbis az első tárgyalási napon előadott vád sem a terrorcselekményről, sem a politikai felelősségről nem tesz említést.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »