A 2011/2012-es tanév a nagy változások és a további változások előkészítésének éve lesz - jelentette be Hoffmann Rózsa oktatásügyi államtitkár egy tanévnyitó konferencián. A közoktatási intézmények fenntartója az állam lesz, de megfelelő feltételek esetén a helyi önkormányzatok átvehetik az iskolafenntartást. Kitért arra is, hogy az iskolaigazgatókat az oktatási miniszter nevezi majd ki, ezenfelül szigorúbb tantervi előírások is várhatók, ami kihat majd az új érettségi követelményekre is.
A nyár tele volt egyéb hírekkel is, többek között az általános iskolai pályaorientáció bevezetéséről, a gimnáziumi oktatás és a szakképzés átalakításáról, a Széll Kálmán Tervben előirányzott 70 milliárdos kivonásról a közoktatásban, a várható pedagóguselbocsátásokról és intézménybezárásokról, a korlátozandó tankönyvpiacról, a pedagógusok 32 órás kötelező iskolai jelenlétéről, és mindenekelőtt az eladósodott, az oktatási feladatokat egyre kevésbé ellátni képes önkormányzatokról.
A jelenlegi tankönyvmizéria is erről szól, hiszen tízezer rászoruló gyerek ingyenes tankönyvellátása megoldatlan amiatt, hogy 27 iskolafenntartó önkormányzat tavaly óta tartozik a könyvek árával, ezért a kiadók idén bojkottálják a szállításokat. Jelenleg patthelyzet alakult ki a kérdésben, miután az államtitkárság közölte: megkapták erre a pénzt az önkormányzatok, de másra költötték.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »