A rendvédelmi dolgozók érdekképviseleti vezetői május 9-én ültek tárgyalóasztalhoz Pintér Sándor belügyminiszterrel. - Meglehetősen hideg hangulatban kezdődött a tárgyalás, hiszen mi kényszerítettük ki, hogy leüljön velünk - mondta a Heteknek Kónya Péter, a Fegyveres és Rendvédelmi Dolgozók Érdekvédelmi Szövetségének elnöke. A „kikényszerítés" három nappal korábban, május 6-án történt, a rendvédelmi dolgozók budapesti tüntetésén. A demonstráló tömeg felfokozott hangulatban vonult a Kossuth térre: többeket vissza kellett tartani, mert félő volt, hogy betörik az ajtót, és bevonulnak a Parlamentbe.
- Háromnegyed órán keresztül próbáltam telefonon elérni a miniszter urat, míg végül kapcsolták. Meggyőztem, hogy úgy lehet a demonstrációt békésen lezárni, ha kijön a térre, és szól a tüntetőkhöz. Személyes garanciát vállaltam, hogy nem történik bántódása - meséli Kónya, aki hangosbeszélőn közölte a demonstráló ezrekkel, hogy őt vonnák felelősségre, ha „bármi történik a miniszter úrral".
Bántódása nem esett, de Kónya szerint Pintér a május 9-ei tárgyaláson éreztette, hogy nincs hozzászokva a téren tapasztalt hangnemhez. - Én, mint a demonstrációs bizottság vezetője, a tüntetés elején a fegyvereseknél bevált köszöntéssel köszöntem nekik: „Jó napot, bajtársak!", és a több ezer fős tömeg egyszerre válaszolta: „Erőt, egészséget!" Ugyanezt megpróbálta a miniszter úr is, amikor kijött a tömeg elé, de hadd ne mondjam, milyen megjegyzések hangzottak el - folytatja Kónya.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »