Bár a felek igyekeztek hangsúlyozni, szakmai és nem politikai megállapodás köttetett a TMRSZ és a Jobbik között, nehezen lehet elvonatkoztatni attól a ténytől, hogy az együttműködés szentesítésére az EP-kampány kellős közepén kerül sor, továbbá, hogy Szima Judit, a szakszervezet főtitkára a Jobbik listájának negyedik helyét foglalja el. A kérdés azért fontos, mert az Alkotmány szerint fegyveres és rendvédelmi szerezetek tagjai nem folytathatnak politikai tevékenységet. Az alezredes ugyan szünetelteti jogviszonyát a kampány idejére, viszont a hatezer rendvédelemben dolgozó tagot számláló érdekvédelmi tömörülést ettől függetlenül a szélsőjobboldali párt szárnyai alá manőverezi.
Szima Judit már korábban is radikális érdekvédő munkájával vívta ki a nyilvánosság érdeklődését. A rendőri vezetőket bíráló kijelentései miatt bujtogatás miatt indított eljárást ellene a katonai ügyészség - ez most szünetel, ugyanis Szima EP-jelöltként mentelmi jogot élvez. A 2006 őszén kirobbant utcai harcok kapcsán pedig nyílt levélben érvelt amellett, hogy a tüntetőket nem ellenségként kell kezelni.
A Jobbikkal a Teve utcai rendőrpalotában aláírt együttműködési megállapodás értelmében a TMRSZ szakmai segítséget nyújt a párt rendészeti programjának kidolgozásához, ezért cserébe a reményeik szerint hamarosan döntési helyzetbe kerülő Vonáék - többek között - figyelembe veszik a szakszervezet javaslatait a rendőri vezetői kiválasztás rendszerének átalakításakor.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »