„Magyarországot a nemzetközi háttérhatalom eddig egy Gyurcsány nevű bábon keresztül irányította. A báb hasznavehetetlenné vált számukra, úgy tűnik, mostantól előjön az egyik bábmester, Surányi György személyében. Senkinek ne legyen kétsége, Surányival Magyarország gyarmatosítására akarnak pontot tenni a mögötte álló politikai erők. A volt jegybankelnök a nemzetközi tőke legmegbízhatóbb hazai szálláscsinálója, akinek csupán »térkép e táj« - így hívta harcba szimpatizánsait múlt héten Vona Gábor, a Jobbik elnöke. A szappanopera-szerű miniszterelnök-keresés azonban megtréfálta kissé az EP-választásra mind militánsabban készülő pártot. Hamarosan kiderült ugyanis, hogy bár a kódolt zsidózást Vona és társai továbbra is univerzális eszközként használhatják, a meghirdetett új jelszó - Surányi, takarodj! Gyurcsányt börtönbe! - első felét azonban azóta néhányszor módosítani kényszerültek.
Morvai Krisztina, a Jobbik EP-listavezetője online felhívásában már úgy fogalmazott, hogy „reszkessen az a hazaáruló, aki az előrehozott, szabad választások megkerülésével kíván Magyarország miniszterelnöke lenni (...) Legyen az a személy akárki, a nép haragjával fog szembesülni". A jogásznő szerint az új miniszterelnök (vélhetően Bajnai Gordon) a magyar emberek feje fölé ültetett helytartói pozíciót kívánja elfoglalni. Szerinte Bajnai számos libatenyésztőt kergetett öngyilkosságba, mire milliárdos lett - most pedig az egész országot kívánják leciánoztatni vele. Ezért Morvai szerint eljött az idő, hogy „erőt mutassunk". A Jobbik ugyanakkor bejelentette: akárki is lesz a miniszterelnök, annak minden lépését figyelni fogják, és otthonánál is megmozdulásokat szerveznek.
Az előrehozott választásokat „megakadályozó" miniszterelnök-jelölteket nemcsak a radikális Jobbik, hanem a kanonizált jobboldali sajtó is „elővette". Bokros Lajosra már akkor össztűz zúdult, amikor még csak az MDF állította EP-listájának élére. Nem véletlenül. Mint ahogy arra Szabados Krisztián, a Political Capital politikai elemzője felhívta a figyelmet (Lesz-e harmadik erő az MDF-ből? Hetek, 2009. március 13.), a közvélemény-kutatások nem erősítik meg azt a közhelyet, hogy Bokrossal szemben az egész társadalomban mély ellenérzések lennének. Az elemző szerint inkább arról van szó, hogy egy nagyon erős lejárató kampány, egyfajta karaktergyilkosság indult vele szemben.