A huszadik századi történelem nagy tanúja, a világszerte tőzsdeguruként tisztelt André Kostolany Budapesten született, Párizsban élt, Németországban dolgozott, és amerikai útlevéllel utazott. Mindeközben lelkes magyar patrióta maradt, a művészetek nagy barátja, aki így összegezte saját sikerét: „Üzleteim 49 százalékát elrontottam, 51 százalékában nyertem. A két százalék különbségből jól éltem.”
André Kostolany Kann Endre néven született Budapesten, katolizált zsidó nagypolgári családban, 1906. február 9-én. A likőrgyáros apa gondtalan életet nyújtott három fiának és lányának. Kostolany visszaemlékezése szerint a szülői nevelés nem volt túl szigorú, de megfelelt az akkori kor követelményeinek, amikor még nagyobb hangsúlyt helyeztek a szorgalomra és a jó viselkedésre, az illemre, mint a század későbbi évtizedeiben.
A fiatal Kostolany eredetileg filozófiai és művészettörténeti tanulmányokat folytatott, műkritikusnak készült. Bár a művészetek iránti rajongása élete végéig megmaradt, pályája 19 évesen éles fordulatot vett: szülei párizsi barátjukhoz, Monsieur Alexanderhez küldték tanulni, aki ígéretéhez híven bevezette a bankszakma rejtelmeibe a fiatalembert, akiből aztán rövid idő alatt sikeres bróker lett.