„Csupán azt tudják, hogyan kell mutogatni a vagyonukat, de vagyont létrehozni már nem képesek” – írta az ország második generációs „kőgazdagjairól”, kínaiul fuedrairól a kínai Kommunista Pártnak dolgozó United Front Work Department elnevezésű ügynökség (UFWD). Erre a mutogatásra leginkább az internetes közösségi oldalakon kerül sor, ahol a szupergazdag kínai szülők gyerekei egymást felülmúlva igyekeznek vagyonukkal pózolni, dicsekedni. Ez természetesen nem kis felháborodást okoz a kínai internetezők körében, akik ezeknek a páváskodásoknak első számú tanúi a Weibo online közösségi oldalon, a Twitter kínai megfelelőjén. „Undorító, hogy egy bagázs gazdag fuedrai így mutogatja a csinos kis életét”– írta egy Weibo-felhasználó.
Wang Sicong, Kína leggazdagabb emberének a fia a kutyája, Keke számára is üzemeltet egy Weibo-profilt, ahova nemrégiben feltöltött egy fotót, ahogy Keke két arany Apple Watch-csal pózol a két elülső lábán. „Olyanok ők, mint Paris Hilton az amerikaiak számára 10 évvel ezelőtt, csak jóval kevesebb stílusérzékkel” – írta a fuedrai-fiatalokról a helyi sajtó.
A kínaiakban, részben a hosszú kommunista uralomnak köszönhetően, mélyen benne van a gazdagokkal szembeni előítélet, amit a fuedrai-jelenség csupán felerősít. A fuedrai-generáció tagjainak nemigen képvisel értéket a pénz, hiszen nem ők dolgoztak meg érte, csupán némi kárpótlásként kapták munkamániás szüleiktől, akik nem szántak rájuk sok, illetve sok esetben semennyi időt sem a gyerekkoruk során. Christopher Beam, a Bloomberg újságírója szerint ez javarészt annak tudható be, hogy ezek a szülők a Kulturális Forradalom idején születtek és nevelkedtek, ahol minden a túlélésről szólt, és csak a legszívósabbak maradhattak talpon Mao Ce-tung kegyetlen tisztogatásai során. A fuedrai szülei viszont Mao halála után azon szerencsések közé tartoztak, akik alaposan megtollasodtak a 80-as évek privatizációja alatt, nem ritkán korrupció segítségével. A szülők viszont elfeledkeztek gyermekeikről, s a fuedrai egy elhanyagolt generáció lett, akiknek nem maradt más vigaszuk, csak a pénz és a kicsapongás.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »