Kanada, Franciaország, Németország, Olaszország, Japán, Oroszország, valamint az Egyesült Királyság, az USA és az Európai Unió vezetői most a Washington-hoz közeli, marylandi Camp Davidben találkoztak. Az általában Chicagóban ülésező G8-ak most a NATO-csúcs közvetlen közelsége miatt kényszerültek költözésre, hiszen a chicagói NATO-csúcson is Barack Obama volt a házi-gazda, csakúgy, mint Camp David-ben. Habár rossz nyelvek szerint csupán a túl sok tüntetőt akarták megosztani, illetve elkerülni.
A G8 megkülönböztetett tagja az EU, amely nem lehet a találkozó vendéglátója, sem elnöke. Az unió vezetősége nevében idén ismét Jose Manuel Barroso és Herman van Rompuy volt jelen. Oroszországot viszont, most első alkalommal - nem Vlagyimir Putyin, hanem Dmitrij Medvegyev képviselte, ami, habár sokak számára jelentéktelen részletnek tűnhet, másokat mégis aggodalommal töltött el az amerikai-orosz viszony jövőjét illetően. (Később felröppent a hír, hogy Obama elnök esetleg emiatt, „viszonzásul" nem vesz majd részt a közelgő Ázsiai és Csendes-óceáni Gazdasági Együttműködés találkozóján, azaz az APEC-csúcson, melynek házigazdája éppen Putyin lesz, Vlagyivosztokban.)
A csúcstalálkozó főbb témái voltak a globális gazdasági, politikai és biztonsági kihívások, beleértve az energetikai és klímaváltozásokat, valamint az élelmiszer-biztonság és táplálkozás kérdéseit. Emellett napirenden volt még Afganisztán gazdasági átalakulása, valamint a Közel-Keleten és Észak-Afrikában zajló aktuális változások is.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »