Napjaink meghatározó jelentőségű folyamata az urbanizáció. A Föld hétmilliárdot meghaladó népességének már több mint fele városi környezetben él, nagy részük abban a 400 nagyvárosban, amelyek lakossága meghaladja az egymillió főt. Az urbanizációs folyamat távolról sem ért véget: az ENSZ becslése szerint minden egyes nap további kétszázezer ember költözik városokba a jobb életkörülmények, munkalehetőség és a társadalmi érvényesülés reményében.
Nem meglepő, hogy a globális üzleti élet szereplői egyre inkább városokban, és nem országokban gondolkodnak döntéseik meghozatalánál, így a világ nagyvárosai között egyre erősebb verseny bontakozik ki a befektetések és a képzett munkaerő vonzása és megtartása érdekében.
Az Economist Intelligence Unit (EIU) a Citicorp megbízásából készített, a közelmúltban Hot Spots címen közzétett tanulmánya szerint egy város versenyképességét távolról sem csak a méret és a gazdasági erő határozza meg. Legalább ennyire fontosak azok a nehezebben számszerűsíthető tényezők, amelyek élhetővé tesznek egy várost, mint például az oktatás színvonala, a kulturális élet, a fejlett tömegközlekedés vagy a jó levegő.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »