Az Economist angol üzleti hetilap elemzése szerint 2000 és 2010 között miközben a nagy fogyasztók, így az USA és Európa kevesebb olajat vásárolt, addig Kína 90, India 46,8 , Brazília 29, Afrika 35 százalékkal növelte a felhasználását. Sőt a Közel-Kelet egyes országaiban a lakosság létszámának növekedésével, a légkondicionáló berendezések tömeges elterjedésével (mivel több országban olajalapú a villamosenergia-termelés), illetve az emelkedő életszínvonal következtében tíz év alatt 55,8 százalékkal megnőtt a fosszilis energiaforrások felhasználása.
Szaúd-Arábia elektromosáram-igénye 10 százalékkal nő évente, így a királyság saját olajtermelésének több mint felét elnyeli - csaknem hárommillió hordónyit naponta. A Nemzetközi Energia Ügynökség adatai azt mutatják, hogy Szaúd-Arábia jelenleg több olajat fogyaszt, mint Németország, amely háromszor akkora népességgel és csaknem ötször akkora gazdasággal rendelkező ipari ország.
A szaúdi elektromosáram-termelés megduplázódott az elmúlt évtizedben. Ezt részben a kegyetlen meleg enyhítésére fordítják: a Chatham House jelentése szerint a légkondicionáló egységek fogyasztása csúcsidőszakban az elektromosáram-felhasználás felét teszi ki. A másik: a gazdasági szerkezet. Az energia előállítása energiát emészt fel. A szaúdi állami olajvállalat, az Aramco az ország energiatermelésének több mint 10 százalékát felszívja.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »