Ennek köszönhetően Magyarország megfontolja a tervezettnél korábbi eurobevezetést. Az euró számos jelentős előnyt hozhat Magyarország számára a közös valuta ugyanis megvédheti az országot a spekulációs kockázatoktól, és kiszámíthatóbbá válhat a külkereskedelmünk is.
Új hitelcsomagok
A már működő 67 milliárd forintos Mikrohitel program mellett egy új, 50 milliárd forintos keretösszegű hitelprogramot jelentett be a napokban Bajnai Gordon fejlesztési és gazdasági miniszter. Ez a keret az Európai Unió Jeremie-programjából, és a Magyar Fejlesztési Bank piacról felvett forrásaiból áll össze. A konstrukcióba a következő bankok kapcsolódnak be: a CIB Bank, az Erste Bank, a K&H Bank, a Takarékbank, a Volksbank, az OTP Bank, illetve a Unicredit Bank. Emellett a közeljövőben több százmilliárd forintos nagyságrendű, a vállalatok lejáró forgóeszköz-hiteleinek megújítását segítő konstrukciót készítenek elő. Ez az új program 10-100 millió forint közötti hitelnyújtást jelent a kereskedelmi bankok részéről, melyet éves szinten 8,6 százalék körüli kamatszint mellett 10 éves futamidővel és 2 év türelmi idővel bocsátanak ki.
INA az M7-es új szakaszán
A Mol a horvát legnagyobb olaj-és energiaipari cég nevét kívánja bevezetni Magyar-országon. Ennek jegyében INA „felségjelzésű” kutakat épít Zalakomáromnál, az M7-es autópálya 193. kilométerszelvényénél. A két kút várhatóan 2009 januárjában nyílik meg a nagyközönség számára. „Ezzel a megtisztelő lehetőséggel az INA márkája ismertebbé válik Magyarországon és ezáltal vonzóvá válhat a Horvátországba utazó vendégek számára” – nyilatkozta sajtótájékoztatón Niko Paulinoviæ, az INA igazgatósági tanácsának tagja. A Mol-csoport a horvát olajtársaság legnagyobb részvényese, tulajdon része az INA-ban az idén 47 százalék felé emelkedett.