Új ötlet. Vegyen mobiltelefont légitársaságtól Fotó: Reuters
A "fapadalapító" telekom cégével, a meglepő módon easyMobile-nak nevezett vállalkozás közreműködésével új fapados szolgáltatás indulhat Európa tizenkét országában. A módszer egyszer?: saját infrastruktúra kiépítése helyett szerződést kötnek más szolgáltatókkal azok felesleges kapacitásainak megvételéről, illetve viszonteladásáról. A diszkontárakat az alacsony igazgatási és marketingköltségek garantálják. A módszer első bevetésére Angliában kerülne sor, ahol – a becslések szerint – az átlagos tarifáknál közel 50 százalékkal olcsóbban tudnák kínálni a szolgáltatásaikat.
A fapados telefónia magyarországi bevezetésének legnagyobb akadálya a jogszabályokban bújhat meg – vélik a szakemberek. Míg számos országban a versenypolitika része, hogy a nagy szolgáltatókat fölös kapacitásaik eladására kötelezik, a három hazai szolgáltatón nincs ilyen kényszer. Emellett a magyar piacot köztudottan nagy konkurenciaharc is jellemzi.
Az easyJet azonban nem állt meg ennél. Felröppent a híre, hogy egy fapados szállodalánc létrehozását is fejükbe vették a cég vezetői. Az easyGroup első szállodája szintén a britek hazájában, pontosabban Londonban nyílna, ahol már mindössze 5 fontért, azaz cirka 1800 forintért eltölthetünk egy éjszakát. Az egyébként összkomfortos szobák mellett azonban nincs étterem, bár, se ingyenes takarítószolgálat. A költségcsökkentés másik oldala, hogy a hotelszobák berendezése olcsó, egyszer? és könnyen tisztítható.
A fapados autókölcsönzés ötlete már nem csak az easyJet koponyáit dicséri. A SkyEurope légitársasággal szövetkező Eurent kezdeményezésének lényege, hogy az olcsó légi járatok beindulásával egy időben az adott helyre érkező vendégeknek a repülőjegy árában adják a gépkocsikat. Az ügyfél ezért a pénzért 100 kilométert mehet, e fölött pedig kedvezményes tarifával számolják el az autóhasználatot.