A megnövekedett terrorveszély miatt ismét nagyot estek a légitársaságok részvényei, de nem remekelt a bankszektor sem, miután az ING és az Allianz eredménye is rosszabb lett a vártnál, az euró erősödése pedig az exportőröket sújtotta.
A BUX a gyorsjelentések miatt felfokozott érdeklődés és forgalom közepette 10 ezer pont felett is járt, de a lélektani határ áttöréséhez nem volt elég a lendülete, így 9612 pontig esett vissza a keddi zárásra.
Minden elemzői várakozást felülmúlt a Mol és az OTP, utóbbi az elemzői konszenzusnál 15 százalékkal magasabb harmadik negyedéves eredményről adott számot. A bankpapír célárát a K&H elemzői 3330 forintra emelték, a papír 3000 forint felett is forgott, innen esett vissza 2767 forintig. A blue chipek közül a keddi zárásra csak a Mol tudott pozitív tartományban maradni, 6625 forintos záróára 1,6 százalékos emelkedést takar. Az olajcég a lengyel PKN társasággal folytatandó stratégiai együttműködésről tárgyal, kormányszinten már a szándéknyilatkozat aláírására készülnek.
A hét nagy vesztesei a második vonalból kerültek ki, a NABI és a Graphisoft, amely 13 százalékot vesztett értékéből. Lezárult az FHB részvényeinek jegyzése, a kibocsátási ár 4300 forint lett, a papírokkal várhatóan november 24-től lehet majd kereskedni a virtuális parketten.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »