A Citigroup és a JP Morgan a könyvelési botrányokat vizsgáló bizottság megállapítása szerint falazott az Enron könyvelési csalásaihoz, miközben maguk is kerestek az ügyleten. A technológiai szektorban a Microsoft, a Novellus és a Sun is csökkentette eredmény-előrejelzéseit, a Lucent eredménye pedig elmaradt a várttól.
Európában zuhant az Ericsson, kiábrándító gyorsjelentése után 20 százalékkal lett olcsóbb. Ráadásul a Moody\'s rontott hitelei besorolásán, egy fokozat híján a bóvlikötvény kategóriába sorolva őket. A bankrészvények is estek, mivel a szektor ki van téve a WorldCom-csőd hatásainak. Uborkaszezonnak megfelelő gyenge forgalom mellett közel négy százalékkal gyengült a BUX, éppen csak a lélektani 7000 pont felett zárva a keddi kereskedést.
A hét legnagyobb vesztesének a Richter bizonyult nyolcszázalékos értékvesztésével. A papír hároméves mélypontra süllyedt, és olcsóbb lett vetélytársánál, az Egisnél, amire nemigen volt példa a két cég közös tőzsdei múltja során. 5,2 százalékkal lett olcsóbb az Egis, amely bejelentette: a dollár gyengülése miatt nem tudja tartani idei eredménytervét. A dollár minden további egyforintos gyengülése 60 millió forinttal csökkenti a cég eredményét. A blue chipek közül legjobban az OTP szerepelt mindössze 1,2 százalékos gyengülésével.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »