Ennek ellenére csökkentek az amerikai indexek: a Dow Jones éppen tízezer ponton zárta a hetet, a Nasdaq pedig 4,5 százalékot vesztett értékéből.
Európában is estek az árfolyamok, nem segített az Európai Központi Bank huszonöt bázispontos kamatcsökkentése sem: Frankfurtban közel öt, Párizsban 5,5 százalékot zuhant az index. A BUX a körülményekhez képest jól teljesített, minimális, 0,15 százalékos csökkenés után 6340 ponton zárta a hetet.
A hét nyertesének megint csak az Egis bizonyult, a folyamatos vásárlások – melyek részben valószínűleg a CA új gyógyszeripari részvényalapja vásárlásainak köszönhetőek – tizenkétezer forint közelébe tornázták a gyógyszerpapír árfolyamát. Blue chipjeink az újabb történelmi mélypontra, 700 forint alá süllyedő Matáv kivételével valamennyien 1-1,5 százalékos pluszban zárták a hetet. Rossz napjaik voltak viszont a kisebb forgalmú papíroknak: az Antenna Hungária több mint huszonegy százalékot vesztett értékéből, miután meghiúsulni látszik a Vivendi-felvásárlás lehetősége. További négy papír esett tíz százalékot meghaladó mértékben, elsősorban a nagyon alacsony likviditás következtében: a Prímagáz, a Rába, a Synergon és a Borsodchem. Közel nyolc százalékot zuhant a romániai Szovátán terjeszkedő Danubius is.
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete felszólította a Pick többségi tulajdonát birtokló Aragót, hogy tegyen eleget nyilvános vételi ajánlattételi kötelezettségének, vagy idegenítse el szavazati jogának egy részét, mivel a Pick sajátrészvény-vásárlásai miatt harmichárom százalékot meghaladó tulajdonrészhez jutott a húsipari cégben.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »