A lakáshoz jutás lehetőségét hivatott növelni a bérlakásépítési program is. Előrejelzések szerint a kormányzati támogatás hatására az elmúlt évben és idén együttesen körülbelül 6 ezer önkormányzati bérlakás létesítése kezdődhet meg. Az elmúlt 10 hónapban a gazdasági miniszter 13 milliárd forint vissza nem térítendő állami támogatást ítélt meg az önkormányzatok számára, és további 7-10 milliárd vár elosztásra. Ez különösen azoknak jó hír, akiknek egyelőre nincs lehetőségük lakás vásárlására.
A programot önkormányzatok, illetve egyházi szervezetek is megpályázhatják. A létrehozandó ingatlanok bekerülési költségének 70-80 százalékát kitevő mérték? állami támogatásra tarthatnak igényt abban az esetben, ha vállalják, hogy az ingatlanokat legalább 20 évig nem idegenítik el, hanem bérlakásként használják. Az önkormányzatoknak minimum 20-30 százaléknyi önerőt kell biztosítaniuk, amelybe azonban beleszámíthatják a tulajdonukban lévő ingatlan értékét is. Nemcsak szociális bérlakás, hanem garzonház, nyugdíjasház, illetve költségelv? bérlakás létesítésére is nyújthatnak be pályázatot az önkormányzatok.
Mint megtudtuk, az egyházakra tulajdonképpen ugyanazok a feltételek vonatkoznak, mint az önkormányzatokra, azzal az eltéréssel, hogy ők kizárólag öregek otthona, illetve nyugdíjasházak építésére nyújthatnak be pályázatokat. Arra a kérdésünkre, hogy a program alapján mely egyházak pályázhatnak, az államtitkár asszony azt válaszolta, hogy erre minden olyan nagyobb történelmi egyháznak lehetősége van, amelyre az egyházak pénzügyi támogatásáról szóló törvény vonatkozik, azaz állami támogatást kap.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »