Az új módszer megkönnyítené az orvosok számára a megoperált betegek állapotának kontrollálását, valamint az érintett területek testen belüli kezelését az utólagos eltávolítás kényszere nélkül. Ennek segítségével az orvosi gyakorlatban egy-egy műtét befejezéseként apró elektromos készülékeket helyezhetnének el a beavatkozás területén, mely mérné a testhőmérsékletet, izomműködést, és ha kell, orvosságok kibocsátásával vagy hőterápiával járulna hozzá a minél hamarabbi gyógyuláshoz.
A jelenleg használt elektromos implantátumokat korlátlan ideig való működésre tervezték, melyet, ha már nincsen rá szükség, eltávolíthatnak. Ezeknek a készülékeknek a széles körű és rendszeres alkalmazásától mind ez ideig idegenkedtek, mivel még tisztázatlanok a testben huzamosabb ideig való bennmaradásuk esetleges következményei.
Az egyesült államokbeli Northwestern University kutatói terveztek egy szilícium és magnézium alapú áramkört, amely rendkívül könnyedén, károk okozása nélkül képes a testnedvekben abszorbeálódni. A centiméter milliomodrészének vastagságával rendelkező kicsiny objektum eltérő vastagságú selyemfehérjékkel való bevonásával képesek úgy megtervezni a „minichipet”, hogy bármilyen közegben gond nélkül felszívódhasson a proteinréteg vastagságától függő idő alatt.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »