A Geminoid F nevű szerkezet egy huszonéves japán nőre hasonlít, hatvanötféle cselekvésre képes, ezzel ő lett a világ egyik legintelligensebb robotja. A robotlány távirányítással működik, képes totálisan leutánozni kezelőjének beszédét és imitálni arcmozgását, tud például mosolyogni vagy a szemöldökét ráncolni.
Az alkotó 2006-ban saját magáról készített egy androidmásolatot, amelyet Geminoid HI-1-nek nevezett, de a jelenlegi újdonság sokkal kifinomultabb motoros szerkezettel rendelkezik. Ennek következtében mintegy tizedére, 110 ezer dollárra csökkent a robot előállítási költsége, Ishiguro ezért abban bízik, hogy a termékre nagy kereslet lesz. A robot elektronikája a testben van elhelyezve, és egyszerűen fel lehet tölteni elektromos hálózatról.
Ishiguro szerint számtalan felhasználási módja lehet a női robotnak: lehet manöken, helyettesítő tanár vagy akár egy recepciós. Az alkotó azonban nem ad egyenes választ azoknak, akik aggódnak a robotok felhasználásával kapcsolatban: „Nem tudjuk megjósolni, hogyan fogják az emberek használni a robotokat. Mi csak a technológiát adjuk, de nincs rálátásunk az alkalmazásukra." Ishiguro állítása szerint a robotok idővel az emberek barátaivá vagy akár intim társaivá válhatnak, és megfelelő technológiával olyan robotokat tud majd legyártani, amelyek képesek lesznek a gondolkodásra, és az emberekhez hasonlóan fognak cselekedni és reagálni.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »