A 2008-as pénzügyi válság során tömegek ábrándultak ki a hagyományos intézményi befektető cégekből és nagybankokból. A patinás szervezetek sorra buktak le korrupció vagy kriminális inkompetencia miatt. Ekkor kezdett formálódni egy terv, amely szükségtelenné tenné ezeket a hatalmas dinoszauruszokhoz hasonlító szervezeteket, és egy matematikai képletek által vezérelt (s mint ilyen, korrumpálhatatlan) pénzügyi rendszert hozna létre.
Satoshi Nakamoto nevével fémjelezve jelent meg egy úgynevezett „white paper”, vagyis technikai leírás egy új decentralizált, hamisításbiztos, titkos és szupergyors rendszerről, ami ötvözte a titkosítás, a hálózatok és a peer-2-peer, vagyis közvetlen kapcsolódás elveit több másik komplex ötlettel, hogy létrehozza az első kriptovalutát, a bitcoint.
Hogy ki is ez a Satoshi Nakamoto, az a mai napig rejtély. Se a CIA, se a tech-szakértők nem tudták megtalálni azt a zsenit, aki ezt a rendszert megalkotta. Sőt, abban sem vagyunk biztosak, hogy csupán egy emberről van szó és nem egy csapatról vagy szervezetről.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »