Harminchét évvel ezelőtt Japánban látott napvilágot a Superbook (azaz Könyvek Könyve) első változata, akkor még Animated Parent and Child Theatre (Animációs Szülő- és Gyermekszínház) néven, melyet a Tatsunoko Production készített el, összedolgozva a CBN-nel (Christian Broadcasting Network). Az első 26 epizódot 1981–1982-ben a TV Tokyo sugározta, s több mint 4 millió gyermek követte figyelemmel hétről hétre a főszereplő Chris, Joy, valamint a Chris apukája által készített robot, Gizmo kalandjait. Az anime példátlan sikert aratott, hatására a Biblia az ország legkelendőbb könyvévé vált.
Az első epizód bemutatása óta több mint 106 országban sugározták, 43 nyelvre fordították le, és nem kevesebb mint 500 millió ember tekintette meg a Superbookot. Az összesen 52 részből álló sorozatot 1982-től a CBN is sugározta, Ázsiától Észak-Amerikáig szinte az egész világot körbejárta. 1989-ben a gazdasági és politikai zűrzavarok közepette a Szovjetunió is közvetíteni kezdte, elképesztő eredményeket produkálva. A CBN ekkor több mint 6 millió levelet kapott a gyerekektől, amiből arra következtettek, hogy sikerült az új generációt bevezetni a Biblia világába. Ukrajnában ez annyira jól sikerült, hogy a Superbook Kids Club a mai napig az egyik legmagasabb értékelésű gyermekprogram.
A Superbookot 1992 óta ismerheti a magyar nézőközönség. Először az M2-n (1992–1993), majd a TV2-n (1997–1999), végül 2004-től 2007-ig, sőt azóta is kizárólag az ATV képernyőjén követhetjük a gyerekek kalandjait.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »