Újabb és újabb variációk látnak napvilágot azzal kapcsolatban, hogy Dusev-Janics Natasa miként tudna a magyar helyett szerb színekben versenyezni a jövőben. Az egyértelmű, hogy a Magyar Kajak-Kenu Szövetség (MKKSZ) 150 ezer euró felkészülési támogatást kér a 2001 óta Magyarország dicsőségét öregbítő háromszoros olimpiai bajnokért. Ebből nem engednek, sőt a londoni olimpiát követően felerősödő átigazolási hullámra reagálva a szövetség elnöksége nagy többséggel megszavazta, hogy valamennyi 17 évesnél idősebb magyar vb- vagy Eb-érmesért pénzt kér, ingyen nem távozhat senki. Ha a Szerbiai Kajak-Kenu Szövetség (KSS) vagy a Szerbiai Olimpiai Bizottság (OKS) nem fizet, akkor a nemzetközi jogszabályok szerint a 30 éves versenyzőnek két évet ki kell hagynia az országváltás miatt.
Eközben a szerbek azon háborodtak fel, hogy egyes hírek szerint Janics Bulgáriába távozna, ahol férje állampolgársága nyomán nevelési díj vagy kihagyás nélkül azonnal vízre szállhatna. Milorad Cavic, Szerbia legsikeresebb úszója, aki a szerb olimpiai bizottság élére is aspirált – sikertelenül –, Twitter profilján úgy fogalmazott: „Hihetetlen szappanopera az, ami Natasa Janics körül zajlik. Egyes embereknek a nemzeti lobogó egyáltalán nem fontos, s ha már nem hűséges senki felé, akkor miért ne versenyezne katari színekben?” A KSS Facebook-oldalán viszont a szövetség elnöke, Mirko Nisovic azt nyilatkozta, hogy Natasa hamarosan edzésbe áll Szerbiában, hiszen már a kajakok átszállításáról egyeztettek. Egy újabb fordulatként pedig megjegyezte: „Nem hivatalosan úgy tudjuk, hogy van arra lehetőség, hogy ha minden kötél szakad, Andrian Dusev szerb állampolgár legyen, ennek pedig az lenne a célja, hogy a felesége a következő év elejétől gond nélkül a szerb válogatott színeiben indulhatna a nemzetközi versenyeken…”
Natasa a szerb Blicnek adott interjújában igyekezett tisztázni a helyzetet. „Ábrahám Attilának, az MKKSZ főtitkárának azt mondtam, olyan helyzetbe hoztak, hogy csakis bolgár színekben tudnék indulni, s nem azt, hogy ott is folytatom a pályafutásomat. Andriannal, a férjemmel úgy döntöttünk, hogy mindketten azt csináljuk, amiben a legjobbak vagyunk: ő edzősködik, én kajakozok. (…) Szerbiában most kiváló a helyzet, ami a sportot illeti, elsősorban Vlade Divacnak (az OKS elnöke – a szerk.) köszönhetően, így azon ország mellett döntöttünk, amelyikben felnőttem, s amelyben a családom is él. Itt nincs semmiféle dilemma” – mondta.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »