A rendezők nagy szimbolikus jelentőséget tulajdonítanak a vébének. Danny Jordaan, a szervezőbizottság elnöke szerint a vébé lehet az az esemény, amire a közvélemény asszociálhat az apartheid utáni időkben, amikor meghallja az ország nevét. Az elvárás viszont jóval nagyobb, mint a realitások. A résztvevők számának becslése egyre szerényebb mértékű: a kezdeti 500 ezer helyett már „csak" 370 ezer szurkolóra számítanak. A FIFA az utolsó pillanatban ki kellett hogy árusítson 160 ezer megmaradt jegyet, de még így is csak három mérkőzés lesz teltházas a hatvannégyből. Az összesen 2,9 millió kibocsátott jegyből az amerikaiak 120 ezret vásároltak meg, ennél többet csak helyben adtak el - bár az óriási szegénység miatt a dél-afrikaiak döntő többsége számára álom marad a mérkőzésekre való bejutás.
A július 11-ei döntővel záródó világbajnokság azért is fontos Dél-Afrikának, mivel 1948-tól 1994-ig, az apartheid hivatalos lezárásáig ki volt tiltva a legnagyobb sporteseményekről. 1998-ban, az első hivatalos részvételkor pedig nem sikerült továbbjutniuk az első fordulóból. A péntek esti, Mexikó elleni nyitómeccs ezért is nagyon fontos, hogy ne Dél-Afrika legyen az első olyan rendező ország, amely a kezdőkörben kiesik - annak ellenére, hogy Mexikónak nagyobb esélye van a győzelemre. A közvélemény szerint azonban az ország máris nyert, ugyanis Dél-Afrika az első állam Afrikában, amely világbajnokságot rendez.
A foci a feketék számára mindig is fontos volt, s mivel úgymond elviselhetővé tette az elnyomó rendszert, nagy népszerűségnek örvend, még akkor is, ha a válogatottnak - zulu nyelven Bafana Bafana: 'a Fiúk' a - nem sok esélye van a második fordulóba jutáshoz. Sőt, olyannyira népszerű a foci, hogy a fehérek és a feketék alig tizenhat évvel az apartheid összeomlása után együtt szorítanak a nemzeti válogatottnak. Ez azonban a többség számára csak a tévéközvetítések által lehetséges. A FIFA ugyan majdnem féláron árulta a jegyeket a hajrában, ám ezek még mindig elérhetetlenek az ország szegényei számára, akiknek a havi jövedelme mindössze néhány dollár.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »