Az öttusázók Albenában megtartott kongresszusán a korábbi elnök, Császári Attila helyett 14:12-es arányban az orosz Dmitrij Szvatkovszkijt választották új elnökké. Császárit (aki a Magyar Öttusa Szövetség elnöke) négy éve ellenjelölt nélkül választották meg a kontinens szövetségének első emberévé. Most is csak a sydneyi olimpia aranyérmese volt az egyetlen ellenfele, aki meg tudta győzni valahogy a küldötteket, hogy őt válasszák meg a több éve sikeresen tevékenykedő magyar vetélytársa helyett, jóllehet még soha nem töltött be ilyen jelleg? pozíciót.
Ennél is meglepőbb eredménnyel zárult a LEN londoni kongresszusa. Ugyanis a tisztújítás után magyar tag nélkül maradt az európai vízilabda-bizottság. Korábban Salamon Ferenc képviselt minket a testületben, de ő harmincnégy év után idén leköszönt. Az új jelöltünk Martin György volt, aki játékosként is maradandót alkotott, és edzőként, sőt játékvezetőként is nagy karriert futott be. Hét év óta ő a magyar szövetség első embere, és ez idő alatt pólósaink sikert sikerre halmoztak. Ezek után meglepő, hogy helyette egy svájci küldött kapott bizalmat. Lehet, hogy most többen azon töprengenek, van-e egyáltalán vízilabda Svájcban. Nos, van! Sőt még válogatott is, csak enyhén szólva nem egy vízilabda nagyhatalom a síparadicsomairól híres ország.
Az athéni doppingügyek sajnálatos következményeként is felfogható ez a két sportpolitikai pofon, de talán helyesebb lenne sportdiplomáciánk évek óta mutatkozó eredménytelenségének bizonyítványaként kezelni a történteket.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »