Az új uniós csúcsvezetők jelölése közül az egyik legnagyobb meglepetést és vitát a külügyi főképviselő posztjára kiszemelt Josep Borrell (képünkön) neve váltotta ki. A 71 éves spanyol külügyminiszterrel szemben az ENSZ korábbi terrorizmusellenes és emberi jogi különmegbízottja, Ben Emmerson #StopBorrell néven online kampányt is indított.
„Számos európai országban a holokauszt és más népirtások tagadása bűncselekmény. Az EU azonban ezt az embert akarja kinevezni a külügyek irányítására” – mondta Emmerson. Borrell-lel szemben azonban nemcsak az amerikai őslakosokra nézve sértő kijelentése miatt merült fel kifogás.
A spanyol politikus eredetileg repülőmérnökként dolgozott, mielőtt 1979-ben közéleti irányra váltott. A Szocialista Pártban szépen ívelő karrierje egészen az Európai Parlament elnöki székéig repítette, amelyet 2004 és 2007 között töltött be. Bár nem tett semmi emlékezeteset ezen a poszton, ettől függetlenül maradhatott volna továbbra is az elnöki székben – sem elődje, az ír tévébemondóból lett politikus, Pat Cox, sem pedig utóda, az Európai Néppárt megbízásából most a Fideszt vizsgáló egyik uniós „bölcs”, Hans-Gert Pöttering nem zavart sok vizet.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »