A Budapesten tartott előadását azzal kezdte, hogy egy nemzet és a nemzetállamok túlélése alapvető fontosságú. Nyugaton mintha már más szelek fújnának; Ön miért gondolja ennek ellenére így?
– Egy igen egyszerű megfigyelésre alapítom ezt: az emberek döntő többsége túl akar élni. Igaz ez úgy individuális, mint kollektív értelemben. Embercsoportok, nemzetek, kultúrák túl akarnak élni. Ki merné megkérdőjelezni, hogy a túléléshez mindenkinek joga van? Ki merné azt mondani a másiknak, hogy könnyen helyettesíthető vagy pótolható? A nemzetek tekintetében is ez a helyzet.
Én nem tudok eleget Magyarországról; ez az első alkalom, hogy itt járok. De annyira azért ismerem a történelmet, hogy tudjam, milyen sok szenvedésen kellett keresztülmennie e nemzetnek; milyen sok áldozatot kellett hoznia a túlélés érdekében több mint ezer éven keresztül, rengeteg ellenséggel szemben. Nemcsak, hogy sok éven keresztül rengeteg embert fogadtak be, egyúttal nagyon sokszor került megszállás, hódítás és idegen uralom alá, gyakran a legbrutálisabb és legkegyetlenebb módokon. Pontosan ezért teljesen természetes az, hogy a magyar emberek és a demokratikus úton megválasztott vezetőik gondolni akarnak saját jövőjükre, és biztosítani akarják a nemzetük jövőjét, kultúráját, nyelvét és népességet.