A múlt héten több, Trump bizalmas embereit érintő, az elnökválasztási kampánnyal kapcsolatos ügyben is bírósági ítélet született. Az első ügyben Paul Manafort, Trump korábbi kampányfőnöke ellen zárult le egy eljárás, amelyben az esküdtszék a férfit az ellene felhozott vádakból öt esetében bűnösnek találta, többek között abban, hogy hamis adatokkal nyújtott be adóbevallást, nem nyilatkozott a külföldi bankszámláival kapcsolatosan, illetve két rendbeli banki csalás elkövetésében is bűnösnek találták.
A bírósági eljárásban az volt a feltételezés, hogy Manafort 30 millió dollárt kapott bizonyos ukrán politikusoktól, amit offshore bankszámlákon keresztül „tisztára mosott”, és nem szerepeltette az összegeket az adóbevallásában. A két rendbeli banki csalás pedig 20 millió dollárnyi hitel felvételével volt kapcsolatos, amit a kampányfőnök a főáramú médiacsatornák állításai szerint azután volt kénytelen felvenni, hogy megbukott a Viktor Janukovics-féle ukrán rezsim, ahonnét Manafort pénzbevételei származtak.
Manafort nem volt hajlandó vádalkut kötni, hanem a tudósítások szerint vélhetően abban reménykedik – ami egyébként még akár most is megtörténhet –, hogy ha elmarasztaló ítélet születik az ügyében, Trump elnöki kegyelemben részesíti, ami végül mentesíti minden vádpontban. Trump ezt egyelőre nem volt hajlandó megtenni, de a sajtó szerint ez még nem jelenti azt, hogy később sem kerülhet sor az ex-kampányfőnök legfelsőbb szintről jövő mentesítésére.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »