Theresa May vidéki rezidenciáján, Chequersben ismertette a megállapodást, harcias stílusban jelentve ki, hogy ez a kormány álláspontja, és aki lemond, annak azonnal vissza kell adnia a szolgálati autóját. A Daily Telegraph szerint ez a miniszterelnök stábjának az ötlete volt, mivel a vidéki rezidenciáról nehezebb lett volna visszatérni a szolgálati autó nélkül. Ez persze nem akadályozta meg David Davist
és Boris Johnsont abban, hogy hétfőn lemondjanak; nem tűnik úgy, hogy ezzel a késleltetéssel May túl sok időt nyert volna.
A vidéki rezidencián tartott kormányülésnek volt még más szépséghibája is: mint utólag kiderült, Theresa May a megállapodástervezetet még az előtt egyeztette Angela Merkellel, hogy saját kormánya elé tárta volna, amit sokan árulásként éltek meg. Ennek a lépésnek a demoralizáló hatása erősebb lehet a közvélemény, mint a politikusok számára: lehet, hogy az átlag választópolgár nem érti az árukereskedelmi megállapodások részleteit, de nagyon jól érti azt, hogy ezt nem a német kancellárral kell engedélyeztetnie a brit miniszterelnöknek.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »