Frederica Mogherini a Jerusalem Post kérdésére nem erősítette meg a Netanjahu-látogatást mondván, a program még képlékeny. Sokatmondó, hogy a kétoldalú kapcsolatok fenntartására elvileg az EU–Izraeli Társulási Tanács szolgál, ám ez a testület 2012 óta egyetlen ülést sem tartott.
Annak ellenére, hogy az uniós diplomaták gyakran látogatnak Izraelbe, az izraeli vezetők – akik amúgy szintén rendszeresen járnak Európában – eddig szinte teljesen elkerülték Brüsszelt. Utoljára Simon Peresz járt 1995-ben külügyminiszterként (és ügyvezető miniszterelnökként) az EU központjában, de beszédet ő sem mondott az Unió képviselői előtt. Az izraeli külügyi szóvivő szerint azonban a decemberre tervezett esemény kimozdíthatja a holtpontról Brüsszel és Jeruzsálem viszonyát.
A kapcsolatokról sokat elárul, hogy idei európai útjai során Netanjahu – a rövid párizsi bemutatkozó látogatáson kívül – Budapesten és Londonban járt, két olyan fővárosban, ahol kifejezetten barátságos fogadtatásra számíthatott. A jövőre 70. évfordulóját ünneplő Izrael számára mindkét helyszín szimbolikus is volt. Netanjahu kifejezte tiszteletét a modern Izrael európai gyökerei iránt: Budapesten, Herzl Tivadar szülővárosában és Londonban, a 100 évvel ezelőtti Balfour-nyilakozat kiadásának helyszínén. Budapesten egy látványosan bekapcsolva felejtett mikrofonba azt is elmondta Netanjahu, hogy szerinte „őrültség Európa részéről, hogy az egyetlen társulás a világon, amely politikai feltételekhez köti az Izraellel fennálló viszonyát”.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »