„Mind tudják, hogy az izraeli rezsim megszállásával, gyarmatosításával és apartheidjével szembeni ellenállásnak ára van. Néha meredek, de a szabadság, igazság és egyenlőség miatt megéri” – fogalmazott Omar Barghouti, miután több száz palesztin dolgozó elveszítette biztos megélhetését a SodaStream nevű vállalat Mishor Adumimból való kivonulását követően. A Boycott, Divestment, Sanctions (BDS) nevű Izrael-ellenes mozgalom alapítója rendszeresen tesz hasonló kijelentéseket, és szólít fel a zsidó állammal szemben gazdasági, valamint akadémiai bojkottra nyugati egyetemek vendégeként, noha a katari születésű aktivista egykor maga is Izraelbe költözött, hogy a Tel Aviv-i egyetemen PhD fokozatot szerezzen.
Az Izrael-ellenes aktivisták gyakran olyan vállalatok és szolgáltatások ellen szerveznek demonstárciókat Nyugat-Európában és az Amerikai Egyesült Államokban, melyek előnyeit az Izraelben élő palesztinok is nap mint nap élvezik.
A város keleti és nyugati felét összekötő jeruzsálemi villamosvonal 2011-es kiépítésekor a közlekedési eszközre például sokan az egység és együttélés szimbólumaként tekintettek, a BDS emberi jogi élharcosai nyilatkozataikban mégis azt állították, az „egyike a legnépszerűtlenebb gyarmatosító kísérletnek, amely célja a megszállt kelet-jeruzsálemi területek izraeli jelenlétének elfogadtatása és megerősítése”. Az aktivisták a járművek elleni kődobálásokra bátorítottak, miközben a közlekedési hálózat működtetésében részt vevő Veolia francia vállalattal szemben több országban is intenzív bojkottot hirdettek. A nemzetközi nyomás eredményeként a cég vezetése végül teljes kivonulást hirdetett az izraeli piacról.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »