Kim Dzsong Un öt évvel ezelőtti hatalomra kerülése óta három nukleáris kísérletet és közel 50 ballisztikusrakéta-tesztet hajtott végre. Phenjan a becslések szerint tucatnyi atomfegyverrel és nemzetközi szinten is számottevő vegyi és biológiai fegyverek arzenáljával rendelkezhet, aminek közelmúltbeli bizonyítékául szolgál Kim Dzsong Un féltestvérének VX-ideggázzal történt meggyilkolása Malajziában. Észak-Korea az elmúlt hetekben ismételten fenyegetéseket tett közzé, melyek természetesen az Egyesült Államok ellen irányultak: egy nappal a Kim Ir Szen születésének 105. évfordulóját ünneplő nagyszabású katonai parádé előtt Phenjan közölte, hogy perceken belül meg tudná semmisíteni a Dél-Koreában található amerikai bázisokat, továbbá elítélte az Egyesült Államok „mániákus katonai provokációját”, vagyis Donald Trump elnök azon döntését, hogy a Carl Vinson repülőgép-hordozót a koreai-félszigethez irányította.
A katonai felvonulásra, melynek során Észak-Korea közszemlére tette fegyverarzenálját, a nyilatkozat másnapján került sor. Az ünnepség során a nézők háromféle ballisztikus rakétát is megcsodálhattak, melyek közül a legújabb a becslések szerint legalább 6000 kilométer hatótávolságú. Emellett szintén először láthatta a nagyközönség a Pukguksong-2 közepes hatótávolságú ballisztikus rakétát, amit Észak-Korea idén februárban tesztelt, illetve a Pukguksong-1, tengeralattjáróról indítható ballisztikus rakétát, amelynek tesztelésére tavaly augusztusban került sor. Bemutatták továbbá a Scud-ER megnövelt hatótávolságú rakétát is, amivel Phenjan már akár a Dél-Koreában található amerikai katonai bázisokat is elérheti.
A katonai parádé másnapján Phenjan újabb sikertelen rakétatesztet hajtott végre, amely már a harmadik volt idén március óta. A kudarc különösen kínos az észak-koreai diktátor számára, hiszen az amerikai repülőgép-anyahajó közeledtével puszta erőfitogtatásként mutatták volna be a ballisztikus rakéta működését, ami rövid időn belül megsemmisült. (Pontosan egy évvel ezelőtt hasonló kudarcban volt része Kim Dzsong Unnak, amikor egy 4000 kilométer hatótávolságú Musudan rakétát próbált tesztelni.) A balul elsült erődemonstráció nyomán azonnal megindultak a találgatások, vajon mi okozhatta a sikertelenséget.