Az ENSZ oktatási, tudományos és kulturális szervezetének végrehajtó bizottsága a „Megszállt Palesztina” című határozatában úgy döntött, hogy a jeruzsálemi Templom-hegy (amelyet csak arab nevén említ: Haram al-Sarif), valamint Hebron és Betlehem szent helyei „Palesztina szerves részét képezik”, és Izrael ezeken a helyeken „megszálló hatalomként” van jelen.
Az UNESCO-határozat még a Nyugati falra (más néven: Siratófal) is csak idézőjelek között hivatkozik, kivéve, amikor az arab elnevezést (al-Burak) használja. A határozati javaslatot nyolc muszlim ország – Jordánia, Algéria, Egyiptom, Libanon, Marokkó, Omán, Katar és Szudán – terjesztette be, de a döntést több európai ország (Franciaország, Spanyolország, Szlovénia és Svédország), valamint az Izraellel az utóbbi időben jó kapcsolatokat ápoló India, Kína, Oroszország és Vietnam is támogatta.
A Jerusalem Post kommentárja szerint a szavazás eredménye kijózanítóan kell hogy hasson az izraeli kormányra. Benjamin Netanjahu ugyanis rendszeresen – legutóbb például az Egyesült Államokban az AIPAC lobbiszervezet kongresszusán – azzal érvelt, hogy a világ nemzetei sorban állnak az izraeli technológiáért, és szeretnék elsajátítani a terrorizmussal szemben hatékonyan alkalmazható biztonsági módszereket. A miniszterelnök különösen hangsúlyozza, hogy a világ két legnépesebb államával, Indiával és Kínával milyen elmélyült kapcsolatokat sikerült kialakítani.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »