Az adórendszer, a bevándorlás, a külpolitika, a nemzetvédelem és a bajban lévő bankok kisegítése voltak a legfontosabb témák a Fox News és a Wall Street Journal által Milwaukee-ban rendezett vita során.
A külpolitika terén a többség egyetértett abban, hogy a globális dzsihád és a Közel-Kelet helyzete jelenti a legnagyobb fenyegetést, abban azonban már eltértek a vélemények, hogy a hadseregre mekkora rész jusson az állami büdzséből. Jeb Bush családja hagyományainak megfelelően azt állította, hogy az Egyesült Államoknak világvezetőnek kell lennie, és Trump megoldását a szíriai konfliktusra a monopolizáshoz hasonlította. Marco Rubio, aki a vita óta növekvő népszerűségnek örvend főleg egyetemista konzervatív fiatalok köreiben, a dzsihádra és az atombombát építő síita radikális Iránra utalva indokolta, hogy miért költene a hadsereg fejlesztésére, mondván, „Nem is lehet gazdaságunk, ha nem vagyunk biztonságban. És meg vagyok arról győződve, hogy a világ attól lesz biztonságosabb és jobb hely, ha Amerikának van a legerősebb katonai hatalma a világon.”
Rand Paul spórolna a hadseregen, egy szélesebb közönség elérése érdekében, azonban retorikája nagy népszerűségvesztéshez vezethet szavazóbázisában, akiknek többsége apja, az elnökjelöltségért háromszor indult Ron Paul táborához tartozott.
Donald Trump a vita után a Fox News televíziónak nyilatkozva kifejtette: „Azok az országok, amelyeket Amerika felszabadított, egy pennyt sem adtak nekünk. Igaz, hogy nem kellett volna bevonulnunk, de ha már ott voltunk, meg kellett volna tartanunk az olajat. Így most az az Iszlám Állam kezére került.” Trump a vita során az elmúlt héten Egyiptom fölött történt repülőszerencsétlenségre hivatkozva (amelynek során az Iszlám Állam magára vállalta a felelősséget egy orosz utasszállító felrobbantásáért), azt a véleményét hangoztatta, hogy az Iszlám Állammal Putyinnak kellene leszámolnia. A terrorszervezet elleni harcot Oroszországnak kell felvennie. Marco Rubio szenátor pedig annak a véleményének adott hangot Oroszországgal kapcsolatban, hogy Putyin egy gengszter, aki csak a geopolitikai erőfölény nyelvén ért.
A vita egyik legmegosztóbb kérdése az illegális bevándorlás volt. Donald Trump megmaradt korábbi retorikájánál, és a mexikói határon fal állítását, illetve az illegális bevándorlók kitoloncolását szorgalmazta, Eisenhower 1957-es történelmi precedensére hivatkozva. Ezt ellenezte Jeb Bush és John Kasich is – a szenátorok elképzelhetetlennek tartják családok, közösségek felbontását, és inkább a békés legalizálódás folyamata mellett álltak ki.
A véleménykülönbségek ellenére az összes republikánus egyöntetűen Hillary Clinton demokrata elnökjelöltet kiáltotta ki fő ellenfelének, olyannyira, hogy a rendezvényen a wifi jelszó StopHillary („Állítsuk meg Hillaryt”) volt.
Botrányok