Azóta, hogy július 14-én Bécsben a Hatok és Irán képviselői aláírták az atomegyezményt, egymásnak adják a kilincset az európai vendégek Teheránban. Az elmúlt hetekben járt ott Federica Mogherini, az EU külügyi főképviselője, valamint a német, a francia és a brit külügyminiszter is. Európai államfő azonban nem járt az iráni fővárosban Thomas Klestil 2004-es látogatása óta.
Akkor már két éve folyt a vizsgálat Irán eltitkolt katonai célú atomprogramja miatt, amelyre 2002-ben derült fény, amikor iráni ellenzékiek bizonyítékokat csempésztek ki az országból. A perzsa állam ellen Klestil látogatása idején már számos büntető szankció érvényben volt, de az osztrák diplomácia akkor is a „dialógust” kereste. Most stílszerűen ismét az osztrákokkal nyílik meg a magas rangú vendégsereg, amelyben – a tervek szerint, ha a menekültválság nem szól közbe – Orbán Viktor is felbukkan majd, akit október elején várnak Teheránba.
Emberi jogi szervezetek bírálták Fischert, hogy útjával legitimálja Hamenei ajatollahot, aki továbbra is nyíltan hirdeti Izrael megsemmisítését. „Ali Hamenei legfelsőbb vezető, akivel Fischer Teheránban kezet fog, a mai napig elpusztítással fenyegeti a zsidó államot, és tagadja a holokausztot” – nyilatkozta Berlinben a Stop the Bomb (Állítsátok meg a bombát) elnevezésű civil szervezet szóvivője, Stephen Grigat.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »