Az Egyesült Államok aggodalmát fejezte ki az oroszok szíriai katonai jelenléte miatt a Fehér Ház keddi sajtótájékoztatóján. Josh Earnest szóvivő közölte, hogy „az Egyesült Államokat nyugtalanítja az a közelmúltban megjelent információ, miszerint Oroszország Szíria területére katonákat és légierőt vezényelt, különösen azért, mert nem állapítható meg a célja”. Egy nappal korábban John Kerry, az amerikai és Szergej Lavrov, az orosz diplomácia vezetője telefonon egyeztetett. Lavrov bejelentette, hogy „Oroszország eddig sem titkolta a szír kormány katonai és technikai támogatását, a terroristákkal szembeni harc céljával”.
Hogy kit ért Lavrov terroristák alatt, arra jellemző, hogy a Damaszkusz környékén zajló harcokban az Aszad-rezsim csapatai a szír ellenzék Szabad Szíriai Hadserege ellen harcol, az Iszlám Állam terroristái viszont mintegy kétszáz kilométerre északra találhatók.
A szíriai háborút egyre kevésbé lehet polgárháborúnak nevezni, hiszen az ország déli területein és Damaszkusz környékén a kormányzati erők a Hezbollahhal és az iráni Forradalmi Gárdával együtt nagy nehezen tartják pozícióikat a felkelőkkel szemben. Ezeknek a csapatoknak a megsegítésére érkeznek az oroszok: egyre gyakrabban kerülnek a világhálóra információk orosz deszantosokról, drónokról, sőt arról is, hogy a latakiai Dzsabla városában orosz katonai bázis épül.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »