Haszan Rohani mintha békegalambot vitt volna magával Muscatba, ahol végig az együttműködésről, az egységről és a barátságról beszélt. „Azt szeretnénk, ha a térség országai békében, egyet-értésben és barátságban élnének.
Az együttműködés és a közeledés az egész térség javára válik majd” – nyilatkozta az iráni elnök. A Rohani által megfogalmazott üzenet jól mutatja azt az új diplomáciai trendet, amellyel Irán bővíteni kívánja befolyását a térségben, ahol a szíriai polgárháború kapcsán képviselt álláspontja miatt – melynek során nem hajlandó elengedni Asszad kezét – gyakorlatilag még jobban elszigetelődött. Nyilvánvalóan ebből a helyzetből kíván kitörni az új diplomáciai offenzívával, amelyet korábban az iráni külügyminiszter is meghirdetett. Dzsavad al Zarif szinte ugyanazt mondta, mint Rohani Ománban: „A mi üzenetünk az Öböl számára a barátság, a testvériség és az együttműködés üzenete”.
Nem véletlen, hogy Haszan Rohani Ománban kezdte el az Öböl-államokkal szembeni mosolyoffenzívát. Omán ugyanis tagja a hat nyugati elkötelezettségű államot tömörítő Öböl Együttműködési Tanácsnak, amely rossz szemmel nézi Irán nukleáris törekvéseit. A szultánság azonban közvetítő tudott lenni a Nyugat és Irán között. A tavalyi genfi tárgyalásokat a Hatok és Irán között ománi titkos amerikai–iráni megbeszéléseken készítették elő. Rohani megválasztását követően Kábúsz bin Szaíd ománi szultán volt az első magas rangú külföldi látogató Iránban. A szultán ezen a látogatáson jelentette be, hogy olyan kereskedelmi utakat akarnak kiépíteni, amelyek Ománból Iránon keresztül Türkmenisztánba, illetve Üzbegisztánba vezetnek.