Lángokban áll az ukrán főváros: az ellenzék főhadiszállásának számító Szakszervezetek Háza, melyet még decemberben foglaltak el a tüntetők, teljes terjedelmében ég, több történelmi műemlék épület, mint például a Konzervatórium, szintén lángokban áll. A város központja háború sújtotta területre emlékeztet, a tüntetők Molotov-koktélokkal támadják az ellenük kivezényelt harckocsikat, amelyek a Majdan egy részét már visszafoglalták a tüntetőktől, de a rend helyreállítására egyelőre semmiféle megoldás nem látszik. Az elnök kijelentése szerint az ellenzék átlépte a Rubicont, amikor a radikálisokat fegyverkezésre szólította fel. Mind a tüntetők, mind pedig a rendfenntartók oldaláról vannak halálos áldozatai az összecsapásoknak, sokuknak lőtt seb okozta a halálát, de az áldozatok között van az ukrán Vesztyi egyik helyszíni tudósítója is.
Az elnök erőszakos hatalomátvételre irányuló kísérletnek nevezte a történteket, és beszédében a teljes felelősséget az ellenzékre hárította: „Újra felszólítom az ellenzéket, amely hangsúlyozza, hogy a békés megoldás híve, hogy haladéktalanul határolódjon el azoktól a radikálisoktól, akik a vérontást és a rendfenntartó erőkkel szembeni konfliktust provokálják. Abban az esetben, ha nem hajlandóak elhagyni a teret, ismerjék be, hogy pártolják a radikálisokat, ekkor másfajta beszélgetést fogunk folytatni.” Ennek szellemében Vitalij Klicsko és Arszenyij Jacenyuk tárgyalásai az elnökkel semmire nem vezettek, kaptak viszont egy ultimátumot, hogy haladéktalanul tisztítsák meg a város főterét, a rendbontások résztvevői pedig adják fel magukat a hatóságoknál.
Az ukrán Egészségügyi Minisztérium közlése szerint a 25 halálos áldozat közül 9 rendőr, a 351 sérültből 74 egyenruhást pedig lőtt sebbel szállítottak kórházba. Eközben a régiókban is egyre több helyen foglalnak el középületeket a tüntetők, a helyi közigazgatás épületeit több vidéki nagyvárosban is birtokba vette az ellenzék. Nyugat-Ukrajnában Ternopil, Ivano-Frankivszk és Lvovban a városi adminisztráció épületén túl már a rendőrkapitányság is a tüntetők kezén volt az ügyészséggel együtt, a lengyel határon pedig blokád alá helyezték a határátkelőhelyet, és egyik irányba sem engedik át a gépjárműforgalmat. Emellett az ország keleti és déli részén szintén szerveződnek csoportok, de itt az elnök és a hatalom védelmére, továbbá a Krím-félszigeten is, ahol a helyi parlament felszólította az elnököt az alkotmányos rend helyreállítására.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »