Eddig ebben az irányban nem kutakodtak, azonban az NSU két tagjának elhíresült 2011-es öngyilkossága újragondolásra késztette a rendőrséget. A zwickaui terrorista csoport elleni nyomozás során a két férfi lakásában több DVD-t találtak, amelyekben gyilkosságokért vállalják a felelősséget, illetve több fegyvert is megtaláltak náluk.
A rasszizmusellenes csoportok és különböző elemzők már régóta korrigálni igyekeztek a hivatalos statisztikát, szerintük inkább 200 körüli ügyről lehet beszélni, de mint kiderült, még ők is jóval alábecsülték a valóságot. Az NSU-ügye rávilágított a német biztonsági szolgálatoknál tapasztalható hiányosságokra, többek között arra is, hogy a rendőrség és a belföldi hírszerző ügynökségek közötti együttműködés meglehetősen akadozó. Egy augusztusi parlamenti jelentés több tucat reformjavaslattal állt elő, többek között arról, hogy a rendőrségen és a biztonsági erők soraiban nagyobb etnikai keveredésre lenne szükség. A folyamat azonban végül megakadt egyetlen megállapításnál: Németországban a biztonsági szolgálatok köreiben intézményesült a rasszizmus. Ez túl sok újat nem hozott, hiszen erre a rasszizmus ellen harcoló szervezetek is folyamatosan hivatkoznak.
Azt egyelőre nem közölték, hogy a fent említett 746 esetből mennyi volt a befejezett bűncselekmény, és mennyi a kísérlet. A többi kategória – például bombatámadások, bankrablások – esetében csak jövőre fogják átvizsgálni a meg nem oldott ügyeket, így még ez a szám is drasztikusan emelkedhet.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »