Októberben jelentette be Észak-Korea, hogy az Egyesült Államok nyugati partjait is elérő rakétatechnológiát fejlesztett ki. A bejelentést akkor kevesen vették komolyan, ami nem meglepő, tekintve, hogy áprilisban – szokatlan módon – még a világsajtó képviselőinek is megmutatták azt a rakétát, amelytől hasonló teljesítményt reméltek (és amely alig két perccel a kilövést követően felrobbant, és a tengerbe zuhant).
Ezek után meglepetésként hatott, hogy szerdán reggel, helyi idő szerint tíz órakor Észak-Korea sikeresen a világűrbe juttatta szatellitjét, amely déli irányban haladva átrepült a Sárga-tengeren és a Kelet-kínai-tengeren, illetve az Okinawa-szigetek felett. Japán és dél-koreai illetékesek egybehangzó közlése szerint a rakéta nem tért le a kijelölt pályáról, mindhárom fokozata az észak-koreai hatóságok által korábban megjelölt térségben csapódott be a tengerbe.
Az ország közleménye szerint egyébként a műhold tudományos célokat szolgál: Észak-Korea természeti erőforrásait vizsgálja, ezenkívül időjárási adatok gyűjtésére kívánják használni.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »