A kormány újabb segélyszervezeteket nem enged be az országba, az eddigiek azonban folytathatják tevékenységüket. Aszad rezsimje attól tart, hogy a segélyszállítmányok a felkelők (a rezsim terminológiájában fegyveres csapatok és terroristák) kezébe juthatnak. A segélyszállítmányok azonban távolról sem képesek fedezni az igényeket, miközben a sebesültek ellátása ideiglenes kórházakban, hiányos felszereléssel folyik.
A napokban bejárta a világsajtót az Aleppóban meggyilkolt japán újságírónő videója, melyet élete utolsó percéig forgatott. „Válogatás nélkül lőnek mindenkire. Bombázzák az embereket” – mondja Mika Jamamoto élete utolsó tudósításán, amelyet egy puskalövés hangja zár le.
Eközben a szír rezsim továbbra sem akar hallani Aszad lemondásáról. A legtöbb szír ellenzéki párt és a felkelők azonban nem hajlandóak elfogadni olyan megoldást a krízisre, amelynek nem része Aszad lemondása. A Nyugat is hasonló álláspontra helyezkedett, támogatva az Arab Liga kezdeményezését, amely szerint Aszadnak át kellene adnia hatalmát elnökhelyettesének, Faruk al-Saraának. Oroszország ugyanakkor a rezsim és a felkelők közötti tárgyalásoktól remélné a megoldást a politikai átmenet formájában. A felkelők attól tartanak, hogy egy ilyen terv puszta időhúzás a rezsim részéről.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »