Az Asszad-rezsim népirtása miatti nemzetközi felháborodás nyomatékosítására kedden egy tucat ország, köztük az Egyesült Államok kiutasította szír diplomatáit. Az Egyesült Államok kifejezte: „Ezek a cselekedetek egy illegitim rezsim gonoszságának bizonyítékai, amely a békés politikai tiltakozásra kimondhatatlan és embertelen brutalitással válaszol."
Az ENSZ megfigyelői egyértelműen a szír rezsimet teszik felelőssé a történtekért. Az emberek kis része halt meg a pénteki tizenkét órás nehéztüzérségi tűzben és ágyúzásban, a többséget a kormánypárti Sabiha fegyveresek házról házra járva gyilkolták le szisztematikusan, egész családokat irtva ki.
A szír kormány tagadja, hogy csapatai állnának a mészárlás mögött, terroristákra hárítják a felelősséget, de a vérengzések azóta is tartanak - egyedül kedden hetvenkét ember életét követelték országszerte. Mégis Hulában szembetűnő az igazság: a városban csakis a felkelők által uralt negyedben vannak emberek. A kormány által ellenőrzött részek kihaltak, mindenütt holttestek hevernek. A lakosság menekül saját kormányának hadserege elől, csak a felkelőknél érzik magukat biztonságban. Rettegnek attól, hogy a válogatás nélküli mészárlás megismétlődik, és külső segítségért kiáltanak.
Tökfejek, boszorkányok, szellemek és csontvázak: honnan ered a Halloween valójában?
Több ezer éves hagyományokból épül fel a pogány szelleműző ünnep »
‘56 egy párizsi gyermek szemével
Külföldön is hatalmas izgalommal követték az akkori eseményeket »
Újév, rettenetes napok és a bűnbánat ereje
A rós hásánát követő időszak a önvizsgálat, bűnbánat, bűnvallás és a megtérés ideje »